Karolina Ratyńska-Skwarło

Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego z kierunkiem przewodnim zarządzania zasobami ludzkimi oraz Uniwersytetu SWPS w Warszawie. W 2018 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, broniąc pracy magisterskiej z zakresu postępowania cywilnego. Podczas nauki uczestniczyła w wymianie zagranicznej na Ukrainie i w Niemczech.

Obecnie odbywa aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie.

Swoją karierę zawodową rozpoczęła od pracy w Kancelarii Prawniczej Maciej Panfil i Partnerzy Sp. k. na stanowisku Specjalisty ds. Postępowania Egzekucyjnego.
Zajmowała się obsługą dużych podmiotów gospodarczych tj. operatorów telekomunikacyjnych, Banków, instytucji finansowych w zakresie dochodzenia wierzytelności. Następnie, podjęła pracę w Kancelarii Brudkowski i Wspólnicy na analogicznym stanowisku, co pozwoliło jej uzyskać bogate doświadczenie w zakresie prowadzenia spraw egzekucyjnych i sądowych.

Posiada bogate doświadczenie w obsłudze prawnej wiodących agencji marketingowych, opiniowaniu umów, głównie z obszaru prawa autorskiego, tworzeniu regulaminów loterii i konkursów promocyjnych. Na jej doświadczenie składa się także prowadzenie postępowań sądowych, głównie z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, ubezpieczeń gospodarczych, a także kompleksowe prowadzenie postępowań egzekucyjnych.

Obecnie w Kancelarii zajmuje się obsługą prawną Klientów w zakresie prawa cywilnego, w tym rodzinnego i spadkowego, prawa spółek i prawa gospodarczego, prawa ubezpieczeń społecznych i prawa pracy.

Do jej obowiązków należy sporządzanie pism procesowych, informacji i opinii prawnych, analiza  i opiniowanie umów, a także obsługa korporacyjna spółek prawa handlowego. Prowadzi sprawy sądowe i egzekucyjne.

Do kręgu jej zainteresowań należy w szczególności prawo i postępowanie cywilne, prawo własności intelektualnej oraz prawo pracy.

Prywatnie wielbicielka weekendowych podróży i dobrej kuchni.

Posługuje się językiem angielskim, w tym terminologią prawniczą.