Marek Szatraj

Adwokat przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie nr wpisu 3206.

W roku 2009 po odbyciu aplikacji adwokackiej w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie zdał egzamin adwokacki, uzyskując uprawnienia zawodowe. Jest absolwentem Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie, gdzie w roku 2003 ukończył dzienne studia na Wydziale Prawa i Administracji broniąc pracę magisterską z zakresu prawno-karnej ochrony wierzyciela przed bezprawnym transferem majątku oraz nieuzasadnionym bankructwem na podstawie Kodeksu karnego.

Na jego dotychczasowe doświadczenie zawodowe składa się przede wszystkim wieloletnia współpraca z Kancelariami Radców Prawnych Privitera & Grabowska w Warszawie. Wcześniej był prawnikiem w Kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy, Kancelarii Prawnej Meritum oraz Korporacji Prawników i Brokerów Finansowych SIG. Doświadczenie zawodowe zdobywał również w Deutsche Bank PBC oraz Fundacji Komunalnej w Warszawie.

Adwokat Marek Szatraj prowadzi samodzielną działalność prawniczą od 2005 roku. Aktualnie zajmuje się przede wszystkim obsługą podmiotów gospodarczych, w tym podmiotów z udziałem kapitału zagranicznego w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego, prawa spółek, prawa pracy oraz praw autorskich i pokrewnych. Jest specjalistą w zakresie sporządzania oraz negocjowania kontraktów, zabezpieczenia spłaty zobowiązań oraz dochodzenia odszkodowań. Jego praktykę uzupełnia problematyka karno-gospodarcza. Współpracuje min. z Duracell Poland, Orbico Group, Procter and Gamble, APM Profil, Babyliss Polska, Ontima, Warsaw Medical Center oraz takimi markami jak Bombilla i Moon Brothers.

Posiada praktyczne doświadczenie w obsłudze klientów z sektora nieruchomości oraz branży budowlanej ze szczególnym uwzględnieniem obsługi prawnej projektów deweloperskich na etapie analizy stanu prawnego oraz doradztwa w nabywaniu i sprzedaży nieruchomości. Doradza także w zakresie komercjalizacji powierzchni biurowych i najmu powierzchni komercyjnych. Brał wielokrotnie udział w sporządzaniu i negocjowaniu umów o roboty budowlane oraz zastępstwo inwestycyjne. Posiada wieloletnie doświadczenie w sporach sądowych związanych z rynkiem budowlanym i nieruchomości. Na co dzień doradza min. SH+E Group i Konsorcjum Budowlanym KNP.

Zaznajomiony z problematyką prawną rynku filmowego, projektów crowdfundingowych oraz praktycznymi aspektami praw autorskich i pokrewnych z uwagi na obsługę rodzimych produkcji kinowych takich jak Pitbull, Totem, Photon, Niewidzialne, Ostatnia Rodzina, Jeziorak czy Róża. Prowadzi bieżąca obsługę prawną producentów filmowych oraz twórców teledysków muzycznych i reklam. Współpracuje z Lightcraft oraz ATM Grupa.

Włada biegle językiem angielskim.

 	  Polityka prywatności